İRFA'da yeni dönem başladı

İrfa'nın gelenekli sanatlar, musiki ve dil eğitimlerinin 2019-2020 birinci dönemi kayıtları tamamlandı. Her yıl olduğu gibi bu eğitim döneminde de kayıtlara, farklı yaş gruplarından, farklı eğitim düzeyinden pek çok kişi büyük bir ilgi gösterdi.

Kur’an-ı Kerim, Osmanlı Türkçesi, Arapça, Farsça, Hüsn-i Hat, Tezhip, Ebru, Çini, Keçe, Cilt, Ney, Rebab, Tanbur, Ud, Kanun, Ritim, Ritmik Okuma, Türk Musikisi Nazariyatı, Keman, Klasik Kemençe, Fotoğrafçılık gibi geniş bir eğitim yelpazesine sahip İrfan Medeniyeti Araştırma ve Kültür Merkezi’nde (İRFA) eğitim görmek isteyenler, mülakatlar sonucunda, istedikleri branşlara kayıt yaptırılabiliyor. Yaz boyunca İrfa Yaz Okulu’nda bir çok farklı dalda eğitim gören çocuklara, ailelerinden gelen yoğun istek üzerine kış döneminde de Kur’an-ı Kerim dersleri devam ediyor.

Yüzlerce sanatsever öğrenciye ev sahipliği yapan İRFA, unutulmaya yüz tutmuş sanatları ve sanatçıları destekleyerek medeniyetimizden bizlere miras kalan güzelliklerin korunmasını ve aslına uygun şekilde ihya edilmesini amaçlıyor. Panel, seminer ve sempozyum projeleri ile geleceğe yön vermeyi hedefleyen İrfan Medeniyeti Araştırma ve Kültür Merkezi icra ettiği sema mukabelesi ile yerli ve yabancı misafirlere kapılarını açıyor.

Kurulduğu 2017 yılından bugüne kadar yüzlerce kişiye eğitim verilen İRFA’da herkes; yaşı, eğitimi ne olursa olsun aradığını buluyor.